Czym jest oprogramowanie TopSolid

Oprogramowanie TopSolid – to całkowicie zintegrowane, intuicyjne, profesjonalne oprogramowanie komputerowe CAD/CAM (Computer Aided Design and Computer Aided Manufacturing) do projektowania technicznego w przestrzeni 3D.

Twórcą tego oprogramowania jest firma Missler Software, która może poszczycić się ponad 30-letnim doświadczeniem we wdrażaniu i stałym ulepszaniu tego innowacyjnego systemu. Sam inicjator nazywa ten system sercem współczesnego, światowego przemysłu, bo oprogramowanie znajduje zastosowanie w m.in: inżynierii mechanicznej, elektrycznej, budowlanej, w przemyśle metalowym, energetycznym, transportowym, medycznym, w lotnictwie, a także przy wytwarzaniu narzędzi.

Nie bez przyczyny system ten uznawany jest jako wiodący i pionierski w tak szerokiej gamie gałęzi przemysłu. Projektowanie i modelowanie w programie TopSolid jest oparte o parametryczne modelowanie powierzchniowo-bryłowe dowolnych obiektów, więc pozwala na niezwykle precyzyjne zaprojektowanie i wyprodukowanie dowolnych części lub konstrukcji. Praca z wykorzystaniem TopSolid jest prosta i przejrzysta, gdyż intuicyjny interfejs umożliwia łatwe zarządzanie złożeniami, zbudowanymi z tysięcy części, a dodatkowo system porządkuje i ułatwia zarządzanie projektami. Jest to zintegrowany produkt CAD/CAM, który pozwala na powiązanie procesów: projektu i produkcji w tym samym środowisku, zachowując pełną historię zmian za pomocą w pełni zintegrowanego środowiska PDM.

Ponadto, system jest zdolny do czytania i tworzenia plików we wszystkich popularnych formatach, w tym m.in.: Catia i Parasolid. Wykazuje unikatowe połączenie innowacji z technologią, matematyki i geometrii i w końcu mechaniki i materiałoznawstwa, stąd program doskonale nadaje się do projektowania konstrukcji stalowych i ramowych, konstrukcji blaszanych i orurowań.

TopSolid to rozwiązanie dla wszystkich producentów i ich podwykonawców, którzy w trakcie projektowania, produkcji i symulacji, potrzebują zarządzania i kontroli produkowanych wyrobów. Poprzez wykorzystanie rozwoju najnowocześniejszego oprogramowania wraz z najnowszą technologią sprzętową, taką jak: procesory wielordzeniowe, jest on w stanie obsłużyć tworzenie dużych zespołów bez żadnego problemu. Dzięki temu działy projektowe, mogą się skupić się tylko i wyłącznie na projektowaniu!

Na wszystkie merytoryczne pytania zadawane przez konstruktorów, inżynierów i operatorów, czy system TopSolid to najbardziej optymalne, wydajne, a przy tym profesjonalne narzędzie w ich codziennej pracy, odpowiedź jest zawsze twierdząca. Zaufały mu największe firmy, takie jak: Panasonic, Safran, Legrand, DCNS, GE, Sanyo, Sidel i tysiące innych firm na całym globie. Jeśli mamy uczyć się od kogoś i z sukcesem wykorzystywać jego know-how, to zawsze wybierajmy NAJLEPSZYCH!
Oprogramowanie TopSolid obejmuje specjalistyczne moduły, dedykowane specjalistycznym rozwiązaniom branżowym, takim jak:
• projektowanie mechaniczne (DESIGN),
• programowanie tokarek i frezarek (CAM ,
• projektowanie i wytwarzanie form wtryskowych (MOLD).

Przekonaj się, że nasza oferta jest odpowiednia dla Twojej firmy i dowiedz się szczegółów o poszczególnych modułach w zakładce Produkty.

FILM INSTRUKTAŻOWY NT. TOPSOLID